DUYURULAR

 

Dövizle sözlesme yasaginda önemli gelisme

 BLOOMBERGHT'nin yer alan haberde dövizle sözlesme yasagina istisnalar getiren taslak görüse açildigi belirtildi. Taslagin yabanci sirketlere dövizle sözlesme istisnalari getirdigi belirtilen habere göre taslakta ihracatçilar, leasing, havacilik ve yabanci sirketlere istisna öngörülüyor.

Resmi Gazete'nin 13 Eylül sayisinda yayimlanan Türk parasi kiymetini koruma hakkinda 32 sayili kararda degisiklik yapan cumhurbaskani kararina göre Türkiye'de yerlesik kisilerin, bakanlikça belirlenen haller disinda kendi aralarindaki menkul ve gayrimenkul kiralama, leasing ile isi, hizmet ve eser sözlesmelerinde sözlesme bedeli ödeme yükümlülükleri döviz cinsinden veya döviz endeksli olarak kararlastirilamayacak.

TARAFLAR ANLASAMAZSA 2 OCAK KURU

Taraflar anlasamazsa 2 Ocak 2018 öncesindeki sözlesmeler için 2 Ocak kuru dikkate alinacak. 2 Ocak 2018 sonrasindaki sözlesmelerde sözlesme tarihindeki kur geçerli olacak. Dolar/TL 2 Ocak'ta 3.75 civarinda islem görmüstü.

Resmi Gazete'nin 13 Eylül sayisinda yayimlanan Türk parasi kiymetini koruma hakkinda 32 sayili kararda degisiklik yapan cumhurbaskani kararina göre Türkiye'de yerlesik kisilerin, bakanlikça belirlenen haller disinda kendi aralarindaki menkul ve gayrimenkul kiralama, leasing ile isi, hizmet ve eser sözlesmelerinde sözlesme bedeli ödeme yükümlülükleri döviz cinsinden veya döviz endeksli olarak kararlastirilamayacak.

(4.10.2018 12:29:18)

« Tüm Duyurular